fbpx

Čínska hudba - improvizácia pre každého

Chceli by ste si vedieť zahrať na klavír niečo vlastné? Radi by ste v sebe objavili kreatívnu stránku? Improvizácia je skutočne pre každého. Po skončení tohto 2-minútového videa si budete schopní v jednoduchosti zaimprovizovať, zahrať si pre radosť či očariť blízkych.

Túto improvizáciu zvládnete aj v takom prípade, ak ste na klavír ešte nikdy nehrali.

Táto improvizácia bude znieť trochu čínsky. Práve v ázijskej hudbe sa často používa práve týchto 5 tónov. Sú medzi nimi dodržané presné vzdialenosti, vďaka ktorým to celé znie dobre. Skupina týchto 5 tónov sa nazýva pentatonika. 

Viac podobných motívov na improvizáciu nájdete v mojom mini kurze Improvizácia pre každého. Do kurzu sa môžete prihlásiť úplne zdarma.

Táto improvizácia bude znieť trochu čínsky. Práve v ázijskej hudbe sa často používa práve týchto 5 tónov. Sú medzi nimi dodržané presné vzdialenosti, vďaka ktorým to celé znie dobre. Skupina týchto 5 tónov sa nazýva pentatonika. 

Veľa začínajúcich klaviristov teóriu zanedbáva. Nebaví ich a pripadá im až príliš náročná. Presne taká teória je, pokiaľ ju niekto správne nepochopí. Často by stačilo, ak by Vám niekto povedal pár viet, ktoré Vám môžu uľahčiť až roky trápenia.

Ľudia na začiatku ich klavírnej cesty nevedia, čo je to najdôležitejšie a na čo sa majú zamerať. Všetko sa na nich vysype naraz, nevedia sa v tom orientovať a stratia sa v tom. Sú frustrovaní a vzdávajú to. A to je obrovská škoda, pretože bez porozumenia hudobnému jazyku pri klavíri nikdy nezískajú skutočnú slobodu. Pritom by stačilo pochopiť pár jednoduchých hudobných princípov.

Hra na klavír je krásna a zmysluplná činnosť. Veľmi ma teší, že aj Vy máte o klavír záujem. Máte na to a určite to dokážete zvládnuť. Stačí len vedieť, ako na to efektívne.

Užite si túto improvizáciu. Prajem Vám veľa úspechov a zábavy pri klavíri.

efektivne-online-kurzy-klavira

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *