fbpx

Dve knihy, ktoré mi zmenili život

Chcem so sebou začať niečo robiť, ale nemám čas na cvičenie. Posilka je drahá, nemám na to peniaze. Skúšala som už rôzne diéty a ešte som viac pribrala. Ja nikdy neschudnem. Nie je mi súdené vyzerať dobre. Nechce sa mi…

Žiť zdravo nie je vôbec náročné a nepríjemné, ako si niektorí ľudia myslia. Nie je to dokonca ani obmedzujúce, práve naopak. Odkedy žijem zdravšie, môj život nabral úplne nový rozmer v mnohých oblastiach.

Keď chcem, aby bolo moje telo zdravé a vyzeralo dobre, musím pre to niečo spraviť. To je základné pravidlo, ktoré sa nedá nijako obísť.

Psychické a fyzické zdravie sú prepojené oveľa viac, ako sa zdá. Keď sa o seba budeme starať, určite sa to prejaví v oboch rovinách.

Keď fyzicky zvyšujeme svoju kondíciu a vytrvalosť, prejaví sa to aj zvýšením duševnej sily. Budeme sa cítiť dobre, mať zdravé sebavedomie. Nebudeme tak unavení alebo depresívni. Budeme sa tešiť na každé cvičenie a jedlo, lebo vidíme výsledky a vieme, že to má pre nás obrovský prínos.

Vždy som si myslel, že keď budem cvičiť alebo venovať viac času príprave zdravého jedla, tak ma to bude obmedzovať. Myslel som si, že to budem robiť vždy na úkor ďalších aktivít, ktoré sú pre mňa dôležité.

Neskutočne som sa mýlil.

Tým, že sa o seba starám, nestrácam čas. Získavam ho. Zdravý životný štýl zvyšuje efektivitu. Stíham robiť viac vecí, venujem im menej času a mám lepšie výsledky, než som mal predtým. 

Nepridávam svojmu telu zbytočnú prácu navyše. Nezahŕňam ho nezdravou stravou, s ktorou sa musí vysporiadať. Udržujem ho v kondícii a cítim sa príjemne. Tým pádom som oveľa viac pripravený venovať sa naplno úlohám, ktoré ma cez deň čakajú.

Kedysi som tomu, čo jem, neprikladal až tak veľkú váhu a ani som to neriešil. Myslel som si, že mladé telo sa dokáže vysporiadať so všetkým.

To môže byť síce v niektorých prípadoch pravda, ale takéto nastavenie je hlavne do budúcna veľmi devastačné. Keď neskôr s vekom prichádzajú problémy, môže byť už neskoro.

Zdravý životný štýl je veľká investícia do seba a zároveň zodpovednosť, ktorú máme voči svojmu okoliu. Ako sa chceme postarať napríklad o svojich blízkych, keď nie sme vo forme a máme problém sami so sebou? Ako by sme tu mohli byť naplno pre druhých?

Chcel by som s vami zdieľať dva systémy, ktoré mi každý deň pomáhajú žiť efektívnejšie. Jeden stravovací a druhý tréningový. Stačí robiť tak málo, aby sme získali tak veľa.

Knihy Tréning väzňa a Najedzte sa do štíhlosti mi veľmi pomáhajú každý deň. Mrzí ma, že som ich neobjavil už oveľa skôr. V nasledujúcich článkoch sa na každú pozrieme bližšie a poviem Vám, ako fungujú u mňa.

Zdravie máme len jedno. Čo s tým spravíme, je na nás. Nikto nemôže urobiť toto dôležité rozhodnutie za nás.

Prajem Vám krásny a produktívny týždeň.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *