fbpx

Čo nič nestojí, za nič nestojí?

Ahojte priatelia!

Kto som?

Moje meno je Denis Dinga. Som študent štvrtého ročníka medicíny na Univerzite Karlovej a zároveň som hudobník a učiteľ klavíra pre DDM v Prahe.

Rozhodol som sa, že si založím blog.

O čom?

V mojich nasledujúcich článkoch sa budem venovať témam, ktoré sa týkajú napríklad zdravého životného štýlu, či už psychického, alebo fyzického. Aký dopad má to, čo jeme, na duševné zdravie a ako mi dostatok spánku a kvalitná strava zmenili život.

Budem písať aj o efektivite pri organizácii vlastného času. Rád sa s vami podelím o moju skúsenosť s prípravou na prijímacie skúšky na medicínu a moje tipy, ako sa učiť menej a zároveň viac.

Tiež vám prezradím, akým spôsobom pracujem pri výuke problémových žiakov, napríklad detí s ADHD, čo všetko sa pri nich učím a ako ma posúvajú dopredu.

Chcem diskutovať aj o tom, aký má talent reálny podiel na našich výsledkoch a či je skutočne až tak dôležitý, ako je vyzdvihovaný dnešnou kultúrou a o mnohých ďalších zaujímavých  námetoch.

Prečo?

Určite to veľmi dobre poznáte. Pri rýchlom životnom tempe, ktoré sa stalo štandardom a súčasťou našich dní, sa len ťažko hľadá čas na zastavenie, spomalenie a oddych.

Mám toho veľa. Nestíham. Ponáhľam sa. Nemôžem. Práca je prvoradá, oddýchnem si neskôr. Musím sa učiť. Nemám čas na svoju rodinu ani priateľov, budem sa im venovať, keď toho bude menej…

Tak sme si na to zvykli, že väčšine z nás to už ani nepríde zvláštne. Nevieme si ani predstaviť, že by sme mohli pracovať alebo učiť sa menej a zároveň viac. Omnoho efektívnejšie ako ľudia, ktorí sa idú zodrať od námahy, aby boli produktívny.

Písanie je skvelá príležitosť, ako sa na chvíľu zastaviť a dať si svoje myšlienky dokopy. Je to výborný spôsob na prehodnocovanie vlastného nastavenia a možnosť na dôkladné skúmanie vecí, ktorými sa zaoberáme a do ktorých venujeme náš drahocenný čas.

Písaním sa posúvame dopredu oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Či už píšeme len pre seba, alebo aj pre iných.

Najviac sa človek naučí, keď zdieľa svoje poznatky, zážitky a skúsenosti s niekým ďalším.

A preto vznikol tento blog a newsletter.

Je krásne, že v dnešnej dobe to je tak jednoduché. Hovorí sa, že čo nič nestojí, za nič nestojí. Ja si myslím, že to často býva práve naopak. Veci, za ktoré sa neplatí a ktoré sa nedajú nijako oceniť, majú najväčšiu hodnotu.

Budem preto vďačný za vašu spätnú väzbu ku všetkému, o čom píšem, váš názor a postrehy.

Teším sa na Vás!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *