fbpx

Klavír online? To sa dá?

Aké boli moje začiatky s hudbou? Ako môže trochu iný prístup človeku zmeniť život? Prezradím Vám aj to, čo som sa naučil počas karantény a na čom konkrétne teraz pracujem.

Môj príbeh a poslanie

Venujem sa hre na klavír od skorého detstva. Nemal som s klavírom ľahké začiatky.

Chodil som do základnej umeleckej školy a stretol som sa s veľmi nepríjemným spôsobom výuky. Moja prvá učiteľka ma od hudby úplne odradila, hodiny klavíra som nenávidel, nechcel som tam chodiť. Vôbec mi to nešlo.

Vaše dieťa nemá vôbec talent… Nemá to zmysel, sú to vyhodené peniaze. Odhláste ho.

Presne toto hovorila prvá učiteľka mojim rodičom. Našťastie som dostal novú učiteľku a môj vzťah k hudbe sa od základov zmenil.

Aj vďaka nej dnes klavír učím. Moji žiaci sú nadšení a rýchlo sa posúvajú vpred. Pokladám to za moje poslanie a zároveň to vnímam ako veľkú príležitosť, že môžem pomáhať ľuďom plniť si svoj sen a ukazovať im, aká je hudba krásna a jednoduchá.

Štvrtý rok učím deti aj dospelých pre DDM v Prahe, z toho 2 roky online. Učím moderným spôsobom. Kladiem dôraz na individuálny prístup a potreby každého žiaka.

Je online výuka efektívna?

online výuke nás donútila pandémia. Boli sme vhodení do vody a museli sme sa naučiť plávať. Nakoniec sme zistili, že online výuka môže byť v mnohých ohľadoch ešte lepšia.

Žijem v Prahe. Veľa ľudí vo väčších mestách trávi hodiny a hodiny dochádzaním. Ja som ušetril približne 6 hodín týždenne, keď som nemusel dochádzať do práce.

Skoro celý minulý rok prebiehala výuka online. Na začiatku školského roka som dostal aj 4 úplných začiatočníkov. Z toho dvaja boli 7-ročné deti. Hneď po 2 týždňoch nám prezenčnú výuku zrušili.

Keď sa pandemická situácia zlepšila, na konci školského roka už hrali na našom koncerte. Vybudovali si krásny vzťah ku klavíru a posunuli sa vpred, aj keď sa väčšinu roka celkom od základov učili z pohodlia domova. Keď ich vidím dnes, veľmi sa z nich teším.

Zistili sme, že sa to dá robiť veľmi efektívne. Niektorým sa páčili online hodiny ešte viac než tie prezenčné. Niektorých žiakov dokonca učím už iba online cez videohovor.

Keď sa naučí hrať na klavír online malé dieťa, som si istý, že dospelý človek to určite hravo zvládne.

Dlho som premýšľal, ako by som mohol v tejto dobe viac pomáhať čo najviac ľuďom, ktorí snívajú o tom, že by sa chceli naučiť hrať na klavír.

Pri stálych zmenách opatrení, zatváraní škôl a chaose, ktorý vzniká okolo pandémie, to vyzerá skoro ako nesplniteľná úloha.

Čo keby existoval spôsob, na ktorý nemá nič z toho žiadny dopad?

Čo pre Vás chystám?

Rozhodol som sa, že pre Vás vytvorím 10-týždňový kombinovaný kurz klavíra.

Prečo kombinovaný?

Jeho časť bude prebiehať vo forme videí a výukových materiálov, ako to býva aj v iných online kurzoch. Ďalšia časť bude pozostávať zo súkromných lekcií v online prostredí so skúseným lektorom.

Počas hodín budete mať možnosť lepšie pochopiť danú problematiku, previesť teóriu do praxe a dostať okamžitú spätnú väzbu

Záleží mi na kvalite a chcem, aby bol pre Vás kurz čo najviac prínosný. Preto budem ešte potrebovať nejaký čas, aby som dotiahol tento projekt do konca.

Preto kurz začneme až vo februári. Zatiaľ si môžete rezervovať miesto za nižšiu cenu. Kapacita kurzu bude obmedzená.

Tu sa dozviete viac o kurze:

Prajem Vám krásny a úspešný týždeň.